Program jest adresowany do dzieci 5,6 letnich oraz ich rodziców i opiekunów.
Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu i obserwowały źródła dymu.

Zapoznały się z postacią Dinusia.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Proponowane  tematy inspirowały dzieci do działań, których efektem były prace plastyczne.

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu "Czyste powietrze wokół nas",
który skierowany jest do najstarszej grupy przedszkolaków 5 i 6-latków, oraz ich rodziców.
Jego głównym celem jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją
na dym tytoniowy oraz wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach,

w których inne osoby palą przy nich papierosy.