LLP Comenius

logo_comeniusProjekt partnerski realizowany od 2005 do 2008 roku.

W pierwszym roku realizowano temat - otwartość. W drugim -z drowie, w trzecim – bezpieczeństwo. Odbyło się 7 wyjazdów do szkół realizujących projekt (wizyty robocze i studyjne). Podczas trwania projektu realizowano zadania związane z tematem zdrowie. Uczniowie podczas wizyt brali udział w zajęciach lekcyjnych, wycieczkach, w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa np. udzielania pierwszej pomocy, brano udział w zajęciach artystycznych i plastycznych. Nauczyciele przydzielili zadania szkołom partnerskim. Szkoły pracowały nad swoimi zadaniami i wymieniały między sobą materiały. Szkoły organizowały wystawy prac. dot. wybranych tematów. Artykuły nt. realizacji projektu były publikowane w prasie i wysyłane do lokalnych społeczności. W maju 2008 w Ravelsbach (Austria) dyrektorzy, koordynatorzy i nauczyciele z Wisznic, St. Varent, Sosnowicy, Airvault i Ravelsbach określili stan zaawansowania prac nad projektem oraz ustalili ostateczna wersje produktu końcowego, dokonali ewaluacji projektu wg tych samych kryteriów.