"Równe szanse"

Od 1 lutego 2009r. zaczęły się działania podejmowane w ramach projektu "Równe szanse". Projekt objął 5 szkół podstawowych z terenu gminy Wisznice oraz gimnazjum. W ramach realizacji programów rozwojowych szkół, podjęto działania, opierające się na organizacji zajęć wyrównawczych dla uczniów wykazujących trudności w nauce:

• Zajęcia humanistyczne wyrównują braki w nauczaniu języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
  • Zajęcia z zakresu nauk ścisłych wyrównują braki w nauczaniu matematyki, fizyki, geografii, biologii.

Organizowane były również zajęcia pozalekcyjne ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych znaczących na rynku pracy, czyli języków obcych, nowoczesnych technologii informacyjnych, nauk o przedsiębiorczości. Prowadzone zajęcia opierały się na wprowadzeniu innowacyjnych form nauczania, cechujących się większą skutecznością niż metody tradycyjne. Taka forma nauczania miała rozbudzać zdolności poznawcze uczniów poprzez muzykę, plastykę, teatr i taniec oraz technologie ICT. Wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów wspomagał psycholog, pedagog oraz doradca zawodowy. Pedagog i psycholog pełnili jednodniowe dyżury w każdej ze szkół. Zakres ich obowiązków dotyczył: indywidualnych konsultacji dla uczniów, organizowania zajęć socjoterapeutycznych oraz realizacji programu profilaktyki uzależnień.

Projekt realizowany do września 2011, a organem prowadzącym Urząd Gminy Wisznice.

W naszej szkole prowadzone były następujące zajęcia:

• język niemiecki
  • język hiszpański
  • język rosyjski
  • koło matematyczne
  • koło przyrodnicze
  • koło informatyczne
  • zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
  • zajęcia wyrównawcze z matematyki
  • taniec

oraz skierowane do klas młodszych:

• język polski
  • matematyka
  • plastyka

Please publish modules in offcanvas position.