6 grudnia z okazji Mikołajek wolontariusze klasy VIII postanowili wraz z naszym Świętym Mikołajem ruszyć w drogę i spacerując ulicami Wisznic rozdać kilka prezentów zasłużonym mieszkańcom. Mimo mrozu na dworze uczniowie byli dzielni, a teraz każdy z osobna powiedziałby, że było warto, bo te piękne uśmiechy na twarzach innych zrekompensowały całe zmęczenie. Wcześniej jednak nie mogliśmy zapomnieć o pacjentach znajdujacych się w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Curynie. Całą grupą kolędowaliśmy z pacjentami i pracownikami Ośrodka. Udało nam się porozmawiać z pacjentami Ośrodka. Na koniec zostawiliśmy upominki. Były to słodycze i ozdoby świąteczne podarowane przez uczniów oraz stroiki i pierniki wykonane wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Wisznicach.
Cieszymy się, że mogliśmy podarować seniorom choć trochę radości.
autor - Magdalena Chustecka, kl. VIII
3 grudnia po raz kolejny nasi wolontariusze odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej. Tym razem była to grupa 30 uczniów z klas VI, VII i VIII. Wolontariuszom zostały przydzielone konkretne zadania do wykonania. Kilkunastu wolontariuszy dekorowało pierniczki, jedna z grup wykonywała świąteczne stroiki, dziewczęta zaś wykonywały według własnego pomysłu kartki bożonarodzeniowe.
26 listopada uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem Ewą Biełuszką odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wisznicach. Nasi wolontariusze jak zwykle zostali bardzo miło przyjęci przez Panią Kierownik oraz pracowników Warsztatów. Efektem wspólnej pracy były własnoręcznie wykonane i ozdobione kartki świąteczne, które już wkrótce zostaną podarowane Seniorom z okazji zbliżających się Świąt.
Z wielką radością pragniemy podzielić się z Państwem sukcesem naszej ostatniej akcji charytatywnej, która odbyła się we współpracy ze Szkołą Podstawową im. ks. J. Twardowskiego w Horodyszczu. Podczas tej inicjatywy zbieraliśmy karty urodzinowe oraz smycze na klucze dla niepełnosprawnego Bartka Wisniewskiego z gminy Kąkolewnica.




