Witamy na stronie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkola im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach

Samorząd Szkolny

Szkoła jest instytucją edukacyjną i wychowawczą. Jej celem jest zapewnienie warunków pełnego rozwoju dzieci. Dotyczy to kształcenia umysłu i przygotowania do życia społecznego. Edukacji społecznej służy samorząd szkolny. Daje on możliwość udziału dzieci i młodzieży w organizowaniu życia szkoły.

Przedstawicieli swojego samorządu wybierają poszczególne klasy, a potem odbywają się wybory do samorządu szkolnego. Kandydaci do wyborów szkolnych mogą zgłaszać się też sami bez względu na to czy należą do samorządu klasowego. Wszyscy biorący udział w wyborach prezentowali się na plakatach.

IMG 5335 IMG 5341 IMG 5340
IMG 5337 IMG 5338 IMG 5342
IMG 5343 IMG 5346 IMG 5347
IMG 5345 IMG 5348 IMG 5349

Szkolne wybory odbyły się 23 września, w piątek. Spośród kandydujących najwięcej głosów uczniów klas IV-VI uzyskały następujące osoby: Magdalena Dragan (33 głosy), Amelia Chilczuk (24 głosy), Jakub Bujnik (23). Kolejne miejsca zajęły: Gabriela Bancarzewska (19), Karol Chodkowski (19), Klaudia Niczyporuk (16), Martyna Ostapiuk (16), Bartosz Bortniczuk (15), Jakub Dragan (13), Natalia Tomczuk (10), Magdalena Mazurek (6).

Ponadto uczniowie wybierali opiekuna samorządu. Oto wyniki głosowania:
Aneta Guzek (16), Barbara Głowacka (12), Urszula Zieniuk (9), Anna Żwiruk (9), Beata Korszeń (5), Dorota Nuszczyk (3), Beata Kiryk (2), Rafał Osipiuk (1), Anna Bartkowska (1).

„Praca w samorządzie była moim marzeniem od czwartej klasy, ale wtedy nie miałam siły przebicia. Nie powiódł się też mój udział w klasowym samorządzie w tym roku. Mimo tego postanowiłam spróbować swoich sił i kandydować do samorządu szkolnego.
Uzyskałam akceptację pani wychowawczyni i przemyślałam dalsze działania. Po naradach z bratem ciotecznym przygotowałam plakat wyborczy i ulotki z ciekawym zdjęciem i hasłem: „Obiecuję, że słowa dotrzymuję.”
Chciałam zapewnić sobie poparcie w amerykańskim stylu. Rozdawałam ulotki razem z cukierkiem. W tej akcji pomagały mi koleżanki.
Pomysł okazał się skuteczny. W wyborach do samorządu szkolnego uzyskałam największą ilość głosów. Bardzo się ucieszyłam.
Swoim wyborcom podziękowałam za oddane głosy na plakacie, zawieszonym na tablicy ogłoszeń.”

Magda Dragan

"Moje wybory do Samorządu Szkolnego zaczęły się od wyboru trójki klasowej (ja-Amelia Chilczuk,  Maja Jańczuk, Martyna Kalinowska), w których jestem gospodarzem. Pani Basia Głowacka oznajmiła mi, że trzeba wybrać trzy osoby z klasy do wyborów. Po uzgodnieniu z naszą wychowawczynią ustaliliśmy, że będzie to trójka klasowa, z naszej trójki chciałam tylko ja więc pani wybrała Magdę Dragan, bo miała o jeden głos mniej od Martyny.

Pani ogłosiła, że do piątku trzeba zrobić plakat a ja przypomniałam sobie w czwartek wieczorem i zaczęłam robić, znalazłam jakieś śmieszne zdjęcia, kolorową kartkę i w książce „Księga Życzeń’’ wyszukałam wierszyk i zaczęłam pisać, okazało się, że jedna kartka była za mała i musiałam szukać drugiej. Skończyłam dopiero o 21:00.

Następnego dnia przyniosłam plakat do szkoły i dałam go Pani Basi Głowackiej, a Pani powiedziała, że jest bardzo pomysłowy. Gdy przyszła Magda okazało się, że ma ulotki i cukierki ja z koleżankami pomogłyśmy jej je roznosić. Pewnego dnia było głosowanie i  pojechałam do Magdy, 10 minut przed moim odjazdem zadzwoniła Magdy mama i poinformowała ją o tym, że jest przewodniczącą (32 głosy), a ja jestem wiceprzewodniczącą (26 głosów), strasznie się ucieszyłyśmy, a ja opowiedziałam wszystko dla rodziców i byli bardzo ze mnie dumni. Następnego dnia okazało się, że w samorządzie jest także Kuba Bujnik (16 głosów). I pogratulowałyśmy mu.

I tak oto skończyła się moja opowieść o wyborach do Samorządu Szkolnego."

Amelia Chilczuk

Samorząd Szkolny 2016/2017

Przewodnicząca – Magdalena Dragan

Zastępca – Amelia Chilczuk

Skarbnik – Jakub Bujnik

Sekretarz – Gabriela Bancarzewska

IMG 5857

od lewej: Magdalena Dragan, Amelia Chilczuk, Jakub Bujnik, Gabriela Bancarzewska.

Opiekun – P. Aneta Guzek

Sekcja techniczna

Szef – Jakub Bujnik,
Karol Chodkowski, Bartosz Bortniczuk, Jakub Dragan, Paweł Lewczuk, Antek Darczuk Dawid Niczyporuk.

IMG 5858

od lewej: Bartosz Bortniczuk, Dawid Niczyporuk, Karol Chodkowski, Jakub Bujnik, Paweł Lewczuk, Antek Darczuk, Jakub Bujnik.

Sekcja dekoracyjna

Szef – Klaudia Niczyporuk,

Agata Łaska, Weronika Micyk, Martyna Ostapiuk, Magdalena Mazurek, Emilia Zawadzka.

IMG 5861

od lewej: Martyna Ostapiuk, Emilia Zawadzka, Magdalena Mazurek, Klaudia Niczyporuk, Agata Łaska, Weronika Micyk.

Sekcja porządkowa

Szef – Gabriela Bancarzewska,

Natalia Tomczuk, Malwina Matczuk, Małgorzata Kuflowska, Klaudia Wójciuk, Weronika Zamyłko.

IMG 5864

od lewej: Gabriela Bancarzewska, Weronika Zamyłko, Małgosia Kuflowska, Natalia Tomczuk, Malwina Matczuk, Klaudia Wójciuk.