Oglądają bociany

Warning: copy(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/spwisznice/domains/spwisznice.edu.pl/public_html/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://www.spwisznice.edu.plimages/stories/bociany/kalendarium/bocian_2015_1.png): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/spwisznice/domains/spwisznice.edu.pl/public_html/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668

Kamera pokazująca gniazdo została czasowo wyłączona (problemy techniczne). Przepraszamy

Mamy nadzieję, że wkrótce rozpoczniemy transmisję. Zainteresowanych informujemy, że gniazdo jest na razie puste (12.04.2016 r.)

Kamera przekazuje bieżący obraz z bocianiego gniazda przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkola im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wisznicach. Przekaz może zawierać treści drastyczne! Zapraszamy do obserwacji.

PODSTAWA PRAWNA: Rozporządzenie Ministra Środowiska z 28 września 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną (Dz. U. Nr 92, poz. 880) nie wymaga dla filmowania tego gatunku konieczności uzyskiwania specjalnej zgody władz ochrony przyrody.


Spis najważniejszych wydarzeń w bocianim gnieździe w 2015 r.

---

Bardzo mnie cieszy, że nadal jest prowadzone forum o naszych bocianach. Dziękuję bardzo i polecam śledzenie wpisów dokumentowane zdjęciami.  Pozdrawiam. (an)

---

22.05.2015 r. - Wczoraj w naszym gnieździe pojawiły się dwa bociany. Dzisiaj rano były nadal. Aktualnie jeden z nich cały czas stoi na gnieździe. Cieszy nas ten widok.


---

11.04.2015 r. - Jednak niezbadane są ścieżki podróży bocianów. Był bocian i go nie ma. W dalszym ciągu czekamy na lokatorów naszego gniazda. W innych gniazdach w naszej miejscowości są już po dwa bociany (gniazdo przy piekarni i przy Biedronce).

---

07.04.2015 r. - Mamy już lokatora. Dzisiaj pojawił się pierwszy bocian na naszym gnieździe i od razu zabrał się za porządki. Kamera trochę zaparowała. Pozdrawiamy gersendę z Ptasiej Wyspy


---

26.03.2015 r. - Gniazdo w centrum Wisznic obok piekarni już zajęte.


---

25.03.2015 r. - Dzisiaj dzieci z oddziałów przedszkolnych przebywając na placu zabaw zauważyły krążące bociany nad Wisznicami. Prawdopodobnie są to nasi sąsiedzi, lokatorzy gniazda na placu GS obok piekarni (tak jeszcze GS-y istnieją i maja się dobrze).

---

03.03.2015 r. - Jak na razie szkolne gniazdo jest puste. Inne gniazda w Wisznicach również bez lokatorów.